2 Temmuz 2012 Pazartesi

Kpop Camiasında Fenomen Olmuş Şarkılar Part I

Öncelikle bu başlığı neden partlara ayrıdığımı açıklayayım. Bu konuda bahsedeceğim şarkıları düşünürken bazılarının ballad, bazılarının hareketli olduğunu farkettim. Dolayısıyla bazı şarkılar sadece söylenme bakımından bazıları da özellikle danslarıyla fenomen olmuş durumda. İşte bu yüzden bu konudaki ilk yazımda Kpop dünyasında yani Kpop idolleri arasında fenomen olmuş özellikle slow şarkıları kaleme alacağım. Buyrunuz bakalım nelermiş bu şarkılar:

Kim Bum Soo - BogoshipdaŞüphesiz ki Kpop camiasında en popüler olan şarkılardan biri Bogoshipda. Hatta bana göre en popüler olanı. Şarkı gerçekten mükemmel. Tek kelimeyle harika. Bütün Kore'nin gözbebeği olan şarkılar vardır ya Bogoshipda da onlardan biri işte. Herkes ayrı bir seviyor, herkes ayrı bir saygı gösteriyor bu şarkıya. Hoş, gösterilmeyecek gibi de değil, insanın kalbine dokunuyor bu şarkı, alıp başka diyarlara götürüyor sanki.. Peki kimler söylemiş bu şarkıyı? Hepsini yazmam mümkün değil ama birkaç tanesini hemen yazıyorum: Park Hyo Shin, K.Will, 2PM, DBSK, Kwong Sang Woo, Eun Ji (A Pink), Taeyeon (SNSD), Nichkhun (2PM), Young Saeng (SS501)

Brown Eyed Soul - Nothing Better


İşte Kpop camiasından duymaya alıştığımız bir şarkı daha. En az Bogoshipda kadar meşhur, hatta birinciliği paylaşıyor bile olabilirler. Şarkı öyle güzel ki bu denli popüler olmasına şaşırmamalı. Sanırım bu başlığa yazdığım bütün şarkılar için aynı şeyi söyleyeceğim: İnsanın kalbine dokunuyor. İçim tuhaf duygularla doluyor bu şarkıyı dinlerken. Kimler mi söylemiş bu şarkıyı: Nichkhun, Junsu, Junho (2PM), Seulong (2AM) TaeYang (Big Bang), JongHyun (Shinee), Jeong Yeop, Kyuhyun (Super Junior)

Insooni - A Goose's Dream


Çoğunuz benim gibi Dream High dizisiyle tanışmışsınızdır bu şarkıyla. Dream High'ın bana kazandırdığı en güzel şeyler arasında yer alıyor bu şarkı. Ben dinlerken öyle duygulanıyorum, öyle etkileniyorum ki anlatamam. Şarkıyı söyleyen herkes de öyle etkileniyor, biliyorum. Hepsinin yüzünden belli oluyor bu şarkıyı nasıl içlerinde hissettikleri. Hoş, içinde hissedemeyenler de okuyamazlar bu şarkıyı kolay kolay. Buyrunuz bakalım kimler hissetmiş bu şarkıyı içlerinde en çok: Suzy (Miss A), Eunjung (T-ara), Yubin, YeEun, Sunye (Wonder Girls), IU, Kyuhyun (Super Junior), Jonghyun (Shinee), Hyorin (Sistar), JaeJoong (JYJ), EunJi (A Pink), Lim Jeong Hee, Taeyeon (SNSD), Lee Juk, Kim Soo Hyun, JYP, Wooyoung (2PM), Davichi

Park Hyo Shin - Snow Flower


Ah bu şarkı hakkında sayfalarca şey yazabilirim. Yeri o kadar ayrı ki bende. Dört yıl önce izledim Misa'yı ve hala bu şarkıyı duyduğumda ağlıyorum. Benim için en değerli şarkı bu, evet. Şarkılardan çok etkilenirim, etkileyici çok şarkı var ama bu öyle başka ki... O başlangıç beni benden alıyor resmen. Şarkının içinde kayboluyor gidiyorum. Sonsuza kadar hiç bıkmadan dinleyeceğim bir şarkı varsa o da Snow Flower'dır. Park Hyo Shin'in o güzelim sesi şarkıyı öyle bir hale getiriyor ki içimde bir yerlere bir şeyler oluyor. Tarifi yok, anlatamıyorum. Bu şarkı için sayfalarca yazı yazabilirim ama anlatmak istediklerimi dile getiremiyorum. Kelimeler yetmiyormuş gibi sanki... Peki kimler söylemiş: So Ji Sub, HyungSik (ZE:A), After School, Joo Won, Kyuhyun (Super Junior), GaYoon, Jonghyun (CN Blue), Sungmin, RyeoWook (Super Junior), K.Will

Baek Ji Young - That Woman / Hyun Bin - That Man


İşte muhteşem dizi, işte muhteşem ost! Secret Garden hakkında yazılacak şey çok ama bu yazılanlar arasında ostler için de kocaman bir yer ayrılmalı. Secret Garden'ı hepimiz çok sevdik, öyle etkilendik ki ondan hiç şüphesiz çoğu kişinin göz bebeği oldu. Peki bu güzelim dizinin en güzel yanlarından biri neydi? Tabii ki müzikleri, tabii ki That Woman / That Man. Dizinin diğer ostleri de muhteşem ama bu yerinin bir başka olduğunu hepimiz biliyoruz. İdollerden kimler biliyormuş bakalım: Junsu (JYJ), Kyuhyun (SuperJunior), Hyung Jun (SS501), Aleksander, Chunji (Teen Top)

1 yorum:

 1. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I
  provide credit and sources back to your weblog? My website is in the exact same
  niche as yours and my visitors would definitely benefit from some of the information you provide
  here. Please let me know if this ok with you. Cheers!


  Here is my website; Seo

  YanıtlaSil